Синоними за 'разјадливост':

разјадливост (ж.)
[ ра-зја-дли-вост ]
види:
Б. Конески
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК