Синоними за 'сангвиничен':

сангвиничен (прид.)
[ сан-гви-ни-чен ]
види:
Толковник
Б. Конески
синоними:
буен (прид.), весел (прид.), жив (прид.)
антоними:
меланхоличен (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК