Синоними за 'слузница':

слузница (ж.)
[ слу-зни-ца ]
види:
Б. Конески
синоними:
лигавица (ж.), мездра (ж.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК