Синоними за 'смирувачки':

смирувачки (прид.)
[ сми-ру-ва-чки ]
види:
Толковник
Други речници
синоними:
седативен (прид.), успокојувачки (прид.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК