Синоними за 'смрдле':

смрдле (м.)
[ смрд-ле ]
види:
Б. Конески
синоними:
смрдеж (м.), смрдливец (м.)
колокации:

анаграми:
смрдел
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК