Синоними за 'средногодишен':

средногодишен (прид.)
[ сред-но-го-ди-шен ]
види:
Толковник
синоними:
средовечен (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК