Синоними за 'стерилен':

стерилен (прид.)
[ сте-ри-лен ]
види:
Б. Конески
синоними:
бесплоден (прид.), јалов (прид.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК