Синоними за 'тешител':

тешител (м.)
[ те-ши-тел ]
види:
Правописен
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК