Синоними за 'токмонозе':

токмонозе (прил.)
[ то-кмо-но-зе ]
синоними:
трупечки (прид.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК