Синоними за 'трудбеничка':

трудбеничка (ж.)
[ тру-дбе-ни-чка ]
види:
Б. Конески
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК