Синоними за 'флотација':

флотација (ж.)
[ фло-та-ци-ја ]
види:
Толковник
Б. Конески
Правописен
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК