Синоними за 'хазардирање':

хазардирање (ср.)
[ ха-за-рди-ра-ње ]
види:
Б. Конески
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК