Синоними за 'хајка':

хајка (ж.)
[ хај-ка ]
види:
Б. Конески
синоними:
згон (м.), потера (ж.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК