Синоними за 'цапалка':

цапалка (ж.)
[ ца-па-лка ]
види:
Б. Конески
синоними:
стапалка (ж.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК