Синоними за 'шајкаџиски':

шајкаџиски (прид.)
[ ша-јка-џи-ски ]
види:
Б. Конески
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК