Синоними за 'ѓаволест':

ѓаволест (прид.)
[ ѓа-во-лест ]
види:
Толковник
синоними:
шејтан (прид.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК