Синоними за 'ѓаволов':

ѓаволов (прид.)
[ ѓа-во-лов ]
види:
Други речници
синоними:

колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК