Синоними за 'јако':

јако (прил.)
[ ја-ко ]
види:
Толковник
синоними:
здраво (прил.)
антоними:
слабо (прил.)
колокации:

анаграми:
која, окај
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК