абдомен

мн. абдомени
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 52013
Стомак, стомачна празнина.
Латински: abdomen Англиски: abdomen Албански: abdomen, bark
Употреба: Анатомија
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК