Синоними за 'коцкарница':

коцкарница (ж.)
[ коц-кар-ни-ца ]
види:
Толковник
Правописен
синоними:
казино (ср.), комарџилница (ж.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК