Синоними за 'фабрикува':

фабрикува (св. и несв.)
[ фаб-ри-ку-ва ]
види:
Б. Конески
синоними:
скрои (св.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК